راهنمایی در مورد دوربین

علیرضا 4 سال قبل

من دوربینم کانن ۵۵۰d هست ؛ چندین سال هست که عکاسی میکنم میخواستم مستند سازی رو هم شروع کنم.اگه میشه در مورد نحوه فیلم برداری صحیح و تجهیزات لازم برای ساخت فیلم مستند با این نوع دوربین راهنماییم کنین.

1 پاسخ
بهترین پاسخ
آواتار کاربرمهندس عبدالحسین متفقهی عضو سایت 4 سال قبل

همانطور که در مقاله معرفی دوربین DSLR توضیح داده ایم، این دوربین ها برای تصویربرداری طراح نشده اند. مخصوصا تصویربرداری از حیات وحش. لذا بهتر است که برای این منظور یک دوربین تصویربرداری تهیه کنید.
ولی فرض می کنیم که این امکان برای شما وجود ندارد و با همین دوربین می خواهید برای ساخت فیلم های حیات وحش اقدام کنید. برای این منظور نیاز به یک وسیله حیاتی دارید به اسم سه پایه تصویر برداری. تأکید می کنم سه پایه تصویربرداری. چرا که سه پایه های عکاسی به هیچ عنوان برای این منظور مناسب نیستند. در مقاله تفاوت میان سه پایه های عکاسی و تصویربرداری تفاوت آنها را شرح داده ایم. پس از کار با این سه پایه ها لذت تصویربرداری و حرکات آرام دوربین را درک خواهید کرد.
راستی لنز با زوم مناسب دارید؟ حداقل زوم مناسب برای شما احتمالا یک لنز ۴۰۰mm تا ۶۰۰mm بسته به بودجه شما خواهد بود.
پس از تهیه یک سه پایه خوب و لنز مناسب، دیگر نیاز به تجهیزات مهمی ندارید و می توانید کار خود را شروع کنید. البته فراموش نکنید که باید مهارت خود را افزایش دهید. پیشنهاد می کنم محصول صوتی استارت بزن را گوش دهید. در این محصول، شرح داده ایم که از کجا کار را شروع کنید.